Ny seier til damelaget !
Løten – Brumunddal 1 – 2 (1-0)
Lagoppstilling: 4-3-3: Eva Leirpoll, Silje Lierhagen, Rina Randgaard, Nina Hulleberg, Karoline Granheim, Tina Dale, Sølvy Rohde, Gry Vangen, Ingrid Glestad, Cathrine Hansen, Isabel Kirkeslett.
Innbyttere: Susanne Bekkelund 20min, Eline Kraabøl, Marita Mauseth
Mål: Cathrine Hansen 1 Ingrid Glestad 1
Det ble en ny seier til damelaget på Løten Stadion lørdag ettermiddag. Dette er lagets femte seier på rad og vi nærmer oss de to topplagene i 3. Div. Lillehammer og Kongsvinger.
1.Omgang:
Også denne gangen har vi trøbbel med å komme ordentlig i gang og Løten scorer etter 6min. Dette har blitt en klar tendens i de siste kampene.Dette må vi prøve å få en slutt på så fort som mulig. Det er nemlig tungt å begynne kamper på 0-1.
Etter at Løten scorer er vi heldig at de ikke øker ledelsen , men heldigvis bommer de på sin kjempesjanse. Utover omgangen begynner vi å ta tak i kampen og Løten skaper nesten ingenting . Likevel får vi ikke spillet til å gli. Vi er alt for stillestående og passingene er alt for dårlige. Vi sliter med å trenge gjennom midtforsvaret til Løten og vi klarer ikke å utnytte de store bakrommene som faktisk er der på begge sider.
Alt i alt en dårlig omgang av begge lag. Ballen var mer utover sidelinjen enn inne på banen. Tror det måtte være minst 100 innkast i løpet av omgangen.
2. omgang
I pausa ble vi enige om at vi måtte ha mye mer bevegelse og utnytte bredden på den fine bana på Løten.
Og 2 omgang ble en helt annen enn 1 omgang. Vi tok tak i kampen og Løten hadde store problemer med å henge med. Bredden ble utnyttet og det ble med en gang større rom sentralt i forsvaret til Løten. Vi skapte flere sjanser og til slutt kom Cathrine alene gjennom med Løten keeperen og scoret sikkert. Vi forsatte å trykke på og 15 min før slutt scoret Ingrid på en meget god corner av Cathrine. Vi burde helt klart scoret flere mål i andre omgang. Isabel,Sølvy og Ingrid hadde sjanser til å øke ledelsen, men det ble med de to scoringene.
Nok en seier på en litt tung dag. Jentene skal ha all ære for at de aldri gav opp og i 2. Omgang løftet de seg opp på et helt annet nivå. Dette er en meget god egenskap, men jeg ser gjerne at vi begynner å spille fotball i første omgang også.